únor 2024 – červen 2024

Mami s mimi

aneb jóga po porodu pro maminky a jemné protahováníčko s miminky od ukončeného šestinedělí do deseti měsíců. Po celou dobu jsou mimi s mami a mami s mimi stále spolu :-)

Setkání trvá 60 minut a je rozděleno zhruba na tři části. Úvodní představení a „co je u nás nového“. Pokud to děti dovolí, následuje jógové protažení maminek za bedlivého sledování miminek. Jemné jógové cvičení propojené s vědomým dýcháním je zaměřené na obnovení fyzické i psychické kondice maminek po porodu a harmonizaci po celodenním a často i celonočním nasazení s miminky. Další čas je věnován společnému hraní mami s mimi. Po krátké úvodní masáži následuje jemné protahováníčko dětí inspirované jógou. Toto „cvičení“ vychází z vývojových pohybů kojenců, které hravě rozvíjí za doprovodu dětských říkanek, písniček a jednoduchých rytmických nástrojů. Celé setkání se vždy přizpůsobuje momentální situaci dětí.

Kdykoli během lekce mohou maminky svá miminka nakrmit či přebalit a po skončení setkání mají dostatek času na klidné vypravení domů a vzájemné sdílení.

✴ V současné době není otevřený žádný kurz Mami s mimi, protože si po letech užívám cvičení s malou vnučkou Lily.